Garderoba niemowlaka – jak znaleźć odpowiedni rozmiar ubranek?

Garderoba niemowlaka – jak znaleźć odpowiedni rozmiar ubranek?

Na rodziców, którzy spodziewają się pierwszego dziecka, czeka sporo wyzwań i to jeszcze przed porodem. Jednym z głównych zadań jest skompletowanie wyprawki dla noworodka, w której pojawią się odpowiednie ubranka. Na jakie aspekty – oprócz samego wyglądu i estetyki – należy zwrócić uwagę, robiąc zakupy? Czy każdy sklep z akcesoriami dziecięcymi we Wrocławiu stanie na wysokości zadania, gwarantując swoim klientom bogaty i jakościowy asortyment, na dodatek w wielu rozmiarach? A może lepsze i szybsze okażą się zakupy przez internet? Sprawdź, jak wybierać ubranka dla niemowlaków! Zachęcamy do lektury!

Garderoba dla niemowlaka – podstawowe rozmiary

Na samym początku warto zaopatrzyć się w body w rozmiarze 56 lub 62 cm. Powód jest prosty – wskazana rozmiarówka stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się w większości przypadków. Rodzice, którzy kupili tego typu ubranka, mają spokój nawet do czterech miesięcy! Kolejny rozmiar, czyli 68 cm noszą dzieci mające ok. pół roku. Warto podkreślić, że każdy niemowlak jest inny i rozwija się we własnym tempie. Niektóre dzieci rodzą się niewielkie – czasem długość noworodka może wynosić niecałe 50 cm, dlatego powyższe rekomendacje należy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego wybór odpowiedniego rozmiaru jest ważny?

Wybór odpowiedniego rozmiaru zapewnia dziecku niezbędną wygodę i swobodę ruchów. Jeśli ubranie okaże się za ciasne, ciało malucha będzie nie tylko skrępowane, ale i narażone na obtarcia i podrażnienia wrażliwej skóry. W ten sposób dziecko nie będzie mogło wykonywać podstawowych i naturalnych aktywności ani żadnej formy zabawy przez narastające poczucie dyskomfortu. W życiu malucha ważną rolę odgrywa spontaniczność i beztroska, a niewłaściwy rozmiar ubrań pozbawia go ich. Co więcej, ostatecznie może prowadzić również do pogorszenia samopoczucia, a także jakości snu. Każdemu rodzicowi zależy na zagwarantowaniu dziecku bezpieczeństwa, a zbyt długie rękawy czy nogawki stwarzają ryzyko zaplątania w materiał i nieszczęśliwego wypadku.

Jak znaleźć najlepszy sklep z akcesoriami dziecięcymi we Wrocławiu?

Prawie każdy sklep z akcesoriami dziecięcymi we Wrocławiu posiada w swojej ofercie wiele modeli ubranek. Zasadnicza różnica polega przede wszystkim na jakości poszczególnych produktów. Wielu rodziców często nie ma czasu, aby zwrócić uwagę na skład i wykonanie danego elementu garderoby. W końcu jak wszyscy klienci kupują przede wszystkim oczami, urzeczeni sympatycznym wzorem i kolorem, który w ich przekonaniu wywoła szeroki uśmiech na twarzy dziecka. Chcesz być bardziej świadomym konsumentem i wybierać przede wszystkim nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne modele? Poniżej znajdziesz krótki poradnik dotyczący kupowania ubranek dla maluchów!

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru ubrań dla niemowlaka

Oto kilka rad, które mogą Ci się przydać w trakcie kompletowania garderoby dla niemowlaka:

  • wybieraj naturalne materiały, takie jak bawełna lub jedwab;
  • postaraj się wyeliminować z szafy wszystkie ubrania, które mają w składzie syntetyki – zminimalizujesz wówczas ryzyko podrażnień delikatnej skóry malucha;
  • postaw na zwiewne i uniwersalne kroje, aby uniknąć potencjalnego przegrzania dziecka.

Pamiętaj o tym, że rozwój każdego dziecka przebiega w innym tempie. Warto regularnie sprawdzać, czy ubranka nie zrobił się za ciasne, a maluch nie podrósł do kolejnego rozmiaru. Równie istotne jest także monitorowanie odpowiedniej długości rękawów i nogawek. Wszystkie wskazane wyżej działania mają na celu zapewnienie niemowlakowi wygody, komfortu i ochrony – na każdym etapie rozwoju. W odpowiednim stroju dziecko może swobodnie eksplorować świat i własne możliwości.