Tejpy – doskonały sposób na wspomaganie leczenia 

Tejpy – doskonały sposób na wspomaganie leczenia 

Tejpy w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe odrodzenie. Jeszcze do niedawna znane nam były jedynie z telewizji, gdzie zobaczyć mogliśmy je u sportowców. Tajemnicze i kolorowe taśmy były dla wielu zagadką. Inni zastanawiali się jak to możliwe, że kolorowe tejpy mogą w jakikolwiek sposób pomóc w dolegliwościach bólowych i wspierać leczenie fizjoterapeutyczne. 

Czym są tejpy?


Metoda kinesiotapingu pojawiła się w latach 80. Polega precyzyjnym i umiejętnym oklejeniu cała osoby specjalnymi taśmami, które zwane są właśnie tejpami. Tejpy mają wspomagać pracę stawów i mięśni. Dzięki zastosowaniu kinesiotapingu jako terapii wspomagającej możemy liczyć na przyspieszenie procesu rekonwalescencji. 

Tejpy do niedawna używane były tylko w sporcie i rehabilitacji ortopedycznej. Jednak to się zmienia. Coraz częściej możemy je zauważyć u normalnych osób. Dodatkowo coraz chętniej wykorzystywane są one przez kobiety w ciąży, które używają ich z uwagi na pomoc w dolegliwościach bólowych, a także w powstających rozstępach. 

Kinesiotaping będzie skuteczny, jeżeli zaangażujemy jednocześnie powierzchnię skóry oraz receptory układu nerwowego. Jest to konieczne z uwagi na fakt, że receptory, które znajdują się na naszej skórze, na skutek kontaktu z plastrem, wysyłają impuls do ośrodka nerwowego. Następstwem tego jest oczywiście stymulacja odpowiednich procesów naprawczych. Warto pamiętać o tym, że tejpy (zwane też taśmami kinezjologicznymi), dają określone efekty w zależności od danego problemu, a także jego charakteru.

Na co można stosować tejpy?

Dzięki swojej uniwersalności, tejpy można stosować na każdą partię ciała. W sklepach spotkać można się z tejpami: na plecy, na stopę, na kolano, na kostkę czy na bark. Wszystko zależne jest od urazu i zastosowanego leczenia. Tejpy nie tylko pomagają w dolegliwościach bólowych, ale też przy obrzękach czy krwiakach. 

Gdzie można kupić tejpy?

Tejpy zakupić można zarówno stacjonarnie jak i niestacjonarne w sklepach internetowych. Sklepy internetowe z reguły oferują lepsze ceny i większy wybór. Tejpy dostępne są w różnych kolorach, a nawet wzorach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać je do naszych upodobań i dostosować do stylu życia. 

Nie zapominajmy jednak, że tejpy warto założyć u specjalistów i nie robić tego na własną rękę. Jeśli zrobimy to samodzielnie, może okazać się, że nie uda nam się nakleić ich tak, jak powinniśmy, co sprawi, że nie będą one tak skuteczne jak powinny. W najgorszym przypadku nie będą działać wcale. Postaw więc na dobrej jakości tejpy w Twoim ulubionym kolorze i zaufaj specjaliście w ich założeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *