Pozycjonowanie w mapach

Pozycjonowanie lokalne jest usługą dedykowaną firmom oferującym produkty lub usługi w określonym rejonie. Opiera się głównie na działaniach optymalizujących budowę, działanie i zawartość strony internetowej, jak również na wykorzystaniu narzędzi Google. Wizytówka oraz mapa Google to ważne elementy pozycjonowania lokalnego, bez których optymalizacja strony może nie przynieść oczekiwanych efektów. 

Użytkownicy poszukujący konkretnego produktu lub usługi na danym obszarze, częściej korzystają z Google Maps niż z wyświetlanych wyników stron. W Google Maps zamieścić można wszystkie najważniejsze dla klienta informacje – nazwy miejsc, wskazówki dojazdu, godziny otwarcia lokalu, dane kontaktowe czy odnośnik do strony. Co więcej, dzięki połączeniu z wizytówką Google i aktualizowanym filtrom, mapę Google można uzupełnić zdjęciami produktów lub usług, a także opiniami dotychczasowych klientów.

Pozycjonowanie w mapach to podstawa pozycjonowania lokalnego, które powinno wpisać się na stałą listę zadań każdego lokalnego biznesu. Cechą charakterystyczną branż działających na określonym obszarze jest unikalność – usługa pozycjonowania pozwoli ją podkreślić i maksymalnie wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Niezależnie od tego, czy firma chce pozostać liderem w branży lokalnej, czy planuje wypłynąć na szerokie wody globalnego rynku – pozycjonowanie to konieczność, chociażby ze względu na rozwijającą się cyfryzację i automatyzację.

Usługa pozycjonowania strony lub sklepu internetowego powinna być połączona z kompleksową obsługą serwisu, dostarczaniem wysokiej jakości treści oraz działaniami z zakresu social media performance. Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie w mapach – firma Strategiczni.pl Sp. z o.o. jest w stanie zapewnić kompleksową optymalizację Twojego serwisu. Wrocławska agencja specjalizuje się w pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych lokalnych firm, ogólnopolskich przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych korporacji. Dzięki sprawdzonej strategii jest w stanie dopasować usługi do Twoich potrzeb, stworzyć indywidualny plan optymalizacji i skutecznie reklamować serwis w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *