Jaki makijaż na opadającą powiekę?

Jaki makijaż na opadającą powiekę?

Wiele pań przyzna rację stwierdzeniu, że umiejętnie wykonanym makijażem, jesteśmy w stanie dodać sobie uroku oraz zniwelować ewentualne defekty urody. Spora ilość pań, zmaga się z problemem opadającej powieki i zadaje sobie pytanie, jaki makijaż na opadającą powiekę będzie najodpowiedniejszy?

Jaki makijaż na opadającą powiekę?

Jaki makijaż na opadającą powiekę?Makijaż dla powieki opadającej, ma za zadanie optycznie powiększyć oko, oraz wizualnie je unieść. Zrobimy to z powodzeniem, używając do tego cieni w odpowiednich kolorach, pamiętając o zasadzie że jasne cienie uwypuklają malowaną powierzchnie, ciemne natomiast przeciwnie. Makijaż dla osoby z opadająca powieką, nie obędzie bez dobrej bazy.
Za jej pomocą, zapobiegniemy rozmazywaniu się nałożonych cieni poprzez bliskie sąsiedztwo powieki ruchomej, oraz opadającej.

Jak zrobić makijaż?

Bazę nałóżmy równomiernie na całą powiekę, oraz dokładnie ją przypudrujmy. Na powiekę ruchomą, nałóżmy cień w jasnym kolorze. Nad ruchomą powieką, nałóżmy cień w kolorze jasnego brązu. Punkt gdzie cienie powinny się zaczynać, możemy wyznaczyć sobie dla ułatwienia przy otwartych oczach. Rozprowadźmy ciemny cień puszystym pędzelkiem, od zewnętrznego kącika aż po wewnętrzny, dokładnie rozcierając cienie w kierunku łuku brwiowego. Dolną linię rzęs, również zaznaczmy tym cieniem.

Wzdłuż górnej linii rzęs, możemy narysować kreskę w ciemnym kolorze i dokładnie rozetrzeć jej linię. Idealnie wytuszowane rzęsy, również będą skutecznym sposobem na odwrócenie uwagi od opadającej powieki, zadbajmy więc o ten szczegół. Przy tego typu makijażach możemy również, dokleić kępki rzęs w wewnętrznych kącikach oczu. Oko umalowane w ten sposób, nie tylko pozbędzie się kompleksu opadającej powieki, ale i zachwyci swoim wyglądem każdą napotkaną osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *