Jak zaliczyć egzamin ISTQB Foundation Level?

Jak zaliczyć egzamin ISTQB Foundation Level?

Pojęcie ISTQB znane jest wszystkim, którzy chociaż raz w życiu mieli styczność ze środowiskiem testerów oprogramowania bądź testowaniem samym w sobie. Branża IT, obejmuje oczywiście testowanie oprogramowania, które w ostatnim czasie stało się niezwykle łakomym kąskiem dla osób, które nie tylko zaczynają swoją karierę w niej, ale także przebranżowili się. Dzieje się tak dlatego, ponieważ oferuje stabilność zatrudnienia oraz wysokie zarobki. 

Zarówno szkolenia ISTQB jak i egzaminy ISTQB nie zawsze spotykają się z pozytywnym odbiorem. Są bardzo wartościowym źródłem wiedzy nie tylko dla początkujących, ale też dla zaawansowanych testerów lub osób, które pracują w środowisku testerskim. Pozytywne ukończenie egzaminu uprawnia do otrzymania certyfikatu ISTQB, który jest wartościowym potwierdzeniem wiedzy i dla osób, które rozpoczynają karierę, może być kluczowy przy procesie rekrutacji.

Jednak jak w łatwy sposób zaliczyć egzamin ISTQB foundation level?

Są dwie drogi, które pozwalają nam zaliczyć egzamin ISTQB. Pierwszą z nich jest udział w szkoleniu, które połączone jest z egzaminem certyfikacyjnym oraz druga, która polega na wykupieniu samego egzaminu.

Egzamin ISTQB Foundation Level skierowany jest do wszystkich tych, którzy są na początku drogi, jak sama nazwa wskazuje, jest to poziom podstawowy. Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy składa się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Aby go zaliczyć należy zdobyć 26 punktów, a więc 65%. 

Jeśli uczestniczysz w dedykowanym szkoleniu, wówczas prowadzący przekaże Ci teorię i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Będziesz mógł liczyć na omówienie zbirów przykładowych pytań, które mogą się pojawić na egzaminie, co jest świetna pomocą. Mimo wszystko zalecamy Ci samodzielne zapoznanie się z sylabusem ISTQB, na którym oparty jest egzamin. Pozwoli Ci to na uzyskanie pozytywnego wyniku. Jeśli nie bierzesz udziału w szkoleniu wówczas nie otrzymasz pomocy wykwalifikowanego prowadzącego, a swoją wiedzę będziesz musiał opierać jedynie na sylabusie ISTQB. W każdym z przypadków warunkiem zaliczenia egzaminu jest nauka i zaangażowanie. Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy można zaliczać w języku polskim lub angielskim. 

Zachęcamy do brania udziału w szkoleniach ISTQB, które zakończone są certyfikowanymi egzaminami na różnych poziomach. W dzisiejszych czasach warto posiadać certyfikat, który jest potwierdzeniem zdobytej wiedzy. Nie zagwarantuje nam to otrzymania wymarzonej posady, ale z pewnością może w tym pomóc.