Jak urządzić małą kuchnię bez okna?

Jak urządzić małą kuchnię bez okna?

Stare mieszkania mieszące się w PRL – owskich zabudowaniach charakteryzują się niepraktycznym rozstawem pomieszczeń. Często umieszczano powierzchnie mieszkalne na jednej stronie bloku, przez co niektóre z pomieszczeń domu pozostawały bez okien. W tego rodzaju zabudowach niejednokrotnie można spotkać tzw. ślepą kuchnię. Kuchnia ta nie posiada okien, a dodatkowo, często jest niewielka, ciasna i bardzo ciemna. Jak urządzić małą kuchnię bez okna?

Jak urządzić małą kuchnię bez okna?

jak urządzić małą kuchnię bez oknaW jaki sposób urządzić tego rodzaju pomieszczenie, aby było ono użyteczne, funkcjonalne, wizualnie większe, a przy okazji zachwycało swoim wyglądem. Osoby, które nabyły mieszkanie w starym blokowisku często zastanawiają się jak urządzić małą kuchnię bez okna. Podstawowym zabiegiem, który wykorzystywany jest w tego rodzaju kuchniach, jest zastosowanie bieli, która rozjaśni wizualnie powierzchnię. Jeśli jest możliwość usunięcia jednej ze ścian i połączenia jej z pokojem, tworząc salon z aneksem kuchennym, na pewno będzie to najlepszy pomysł. Otwarta przestrzeń staje się optycznie większa, a do kuchni będzie wpadało światło okien znajdujących się na ścianie salonu.

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Jeśli jednak nie ma takiej możliwości należy postarać się o to, by nie zaciemnić kuchni dodatkowymi meblami czy sprzętami. Białe ściany, białe podłogi, jasne sprzęty AGD pomogą powiększyć powierzchnię kuchni. W pomieszczeniu takim, powinien królować minimalizm, który będzie ograniczał się tylko do użytkowych rzeczy. W takiej kuchni nie można pozwolić sobie na gromadzenie różnych mało potrzebnych akcesoriów oraz dodatków.
Bardzo ważnym aspektem przy urządzaniu małej, ciemnej kuchni jest odpowiednie dobranie oświetlenia. Warto wykorzystać źródło światła głównego oraz małe podszafkowe iluminacje oraz oświetlenie ledowe.