Gdzie znaleźć numer seryjny laptopa?

Gdzie znaleźć numer seryjny laptopa?

Bardzo często zdarza się, że laptop lub komputer po jakimś czasie zwalnia lub całkowicie przestaje działać. Przyczyn może być wiele, zawirusowany system, niepoprawnie działający sprzęt, zakurzona obudowa lub wiatraki a nawet nieaktualne sterowniki.

Jak postawić diagnozę?

Diagnozę powinniśmy zacząć od rozkręcanie obudowy przeczyszczenia wiatraków i odkurzania miejsc między peryferiami na płycie głównej. Możemy również wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze i karcie graficznej. Jeśli to nie pomaga, warto przeskanować programem antywirusowym. Pamiętajmy jednak, że najpierw musimy pobrać aktualne bazy danych wirusów. Dziennie wychodzi kilkaset nowych wirusów i robaków.
Jeśli jednak nasz komputer się nie włącza przyczyną może być niesprawny sprzęt, jak płyta główna, pamięć RAM, uszkodzony procesor czy przegrzewająca się karta graficzna. W takiej sytuacji warto zasięgnąć informacji czy wskazówki w serwisie lub w sklepie komputerowym.

Gdzie znaleźć numer seryjny laptopa?

Gdzie znaleźć numer seryjny laptopa?Jeśli zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy a komputer nadal chodzi wolno grzeje się lub muli warto sprawdzić czy mamy aktualne sterowniki do naszych sprzętów. W tym celu potrzebujemy numer seryjny laptopa, aby ze strony producenta ściągnąć odpowiednie pliki i je zainstalować. Gdzie znaleźć numer seryjny laptopa? Bardzo często znajduje się on na naklejce pod spodem laptopa. W instrukcji obsługi lub możemy też go znaleźć na fakturze, czy paragonie, który dostaliśmy do sprzętu komputerowego. Po ściągnięciu i zainstalowaniu odpowiednich sterowników dla naszego sprzętu musimy zrestartować komputer. Zdarza się, że system nie uruchomi się od razu tylko będzie się konfigurować jeszcze parę minut, musimy cierpliwie czekać. Po poprawnym zainstalowaniu sterowników powinniśmy odczuć znaczną poprawę w działaniu i wydajności naszego sprzętu. Jeśli jednak nie możemy sobie z tym poradzić zadzwonimy do serwisu lub skontaktujemy się ze specjalistą w tej dziedzinie.