Dlaczego renowacja posadzki przemysłowej jest tak ważna?

Dlaczego renowacja posadzki przemysłowej jest tak ważna?

Renowacja posadzki przemysłowej to często jedyne i ostateczne rozwiązanie przed wymianą całej powierzchni posadzki. Lata zaniedbań lub niezauważanie drobnych uszkodzeń, które w czasie się powiększały, mogą doprowadzić do poważnych pęknięć i zniszczenia całej posadzki.

Uszkodzenia posadzek są jednak nieuniknione w przestrzeni przemysłowej. Beton jest niezwykle wytrzymałym i ekonomicznym materiałem, dzięki czemu często wykorzystywany jest do wykonywania posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych. Utrzymanie posadzki betonowej w dobrej kondycji nie jest trudne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo firm, które specjalizują się w renowacjach posadzek poprzez ich polerowanie i szlifowanie. Warunkiem utrzymania posadzki w dobrej kondycji jest jej regularne sprawdzanie. 

Jak wygląda renowacja posadzki przemysłowej?

Posadzka, która znajduje się w obiekcie wielkopowierzchniowym powinna być nie tylko gładka i lśniąca, ale przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości. Renowacja posadzki betonowej polega na otrzymaniu idealnej, równej i odpornej na ścieranie powierzchni. Nie jest to jednak proste i wymaga doświadczenia, a także odpowiedniego sprzętu i technologii. W Polsce znajdziemy firmy, które wypracowały sprawdzone metody wyrównywania, wygładzania i polerowania zniszczonych posadzek betonowych o zróżnicowanym metrażu. Firmy te wykorzystują technologię Lavina Floor, która oprócz szlifowania i polerowania uszkodzonej posadzki, utwardza ją i impregnuje. Dzięki wykorzystaniu wspomnianej technologii, posadzka betonowa staje się gładka, lśniąca i odporna na ścieranie. Ten efekt jest długotrwały. Po dokonaniu takiej renowacji, należy dbać o to, by posadzka nie uległa zbyt szybkiemu zniszczeniu w przyszłości. W przestrzenii magazynowej posadzka narażona jest na duże obciążenia, które przede wszystkim spowodowane są regałami magazynowymi, a także wózkami widłowymi oraz innymi obciążeniami. 

Czasami zdarzają się sytuacje, w których posadzka betonowa ulega uszkodzeniu i jej renowacja nie jest możliwa. Dzieje się tak w sytuacji, gdy posadzka została źle położona lub wykonane zostały błędy już na etapie projektu. 

Do renowacji posadzki przemysłowej powinniśmy wybrać sprawdzoną firmę, która zanim podejmie się renowacji, dokładnie sprawdzi przyczynę powstania uszkodzenia , a następnie podejmie się jego naprawy, zważywszy na wszystkie problemy, które związane mogą być chociażby ze złą konstrukcją. Dlatego zawsze warto sprawdzać opinie o firmie w Internecie. Idealna będzie do tego wizytówka w Google Maps, na której zazwyczaj znajdziemy największą ilość opinii. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najlepiej.