Czy podejście do egzaminu ISTQB jest konieczne podczas szkolenia ISTQB?

Czy podejście do egzaminu ISTQB jest konieczne podczas szkolenia ISTQB?

Szkolenie ISTQB stało się ostatnio bardzo popularne w środowisku testerów oprogramowania. Szkolenie to otwiera pewne ścieżki dla testerów, uczy ich myślenia i pokazuje problemy, z którymi mogą spotkać się oni w swojej codziennej pracy.

Dodatkowo szkolenie te są bardzo dobrze odbierane wśród przyszłych pracodawców. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z testowaniem i chcesz się przekwalifikować, to podejście zarówno do szkolenia jak i egzaminu ISTQB na różnym poziomie, będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, by uzupełnić swoje CV i zdobyć niezbędną wiedzę.

Zacznijmy od tego czym jest samo szkolenie ISTQB. Jest to skrót od International Software Testing Qualifications Board. Program certyfikacji ISTQB podzielony jest na trzy etapy i składa się z paru stopni egzaminacyjnych. Jednak każde ze szkoleń musi zacząć się od poziomu podstawowego, inaczej zwanego Foundation Level. 

Certyfikat ISTQB otrzymuje się podejściu do egzaminu ISTQB i uzyskaniu z niego wyniku pozytywnego. Egzamin trwa godzinę. Podczas tego czasu musimy mierzyć się z 40 pytaniami testowymi. Są to pytania zamknięte jednokrotnego wyboru. Pozytywne zaliczenie egzaminu ISTQB to wynik powyżej 60%. Cały egzamin opiera się na nowym Sylabusie ISTQB z 2018 roku. Zdawalność egzaminu jest wysoka, a przygotowanie do niego zależy tylko i wyłącznie od nas. 

Warto pamiętać o tym, że odbycie szkolenia i uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie nie uczyni z nas testerów. Szkolenie i egzamin to dopiero początek pracy. Po odbytym szkoleniu należy jak najszybciej znaleźć pracę i utrwalać swoje umiejętności, a także zyskiwać nowe. 

Uczestnictwo w szkoleniu nie jest jednak konieczne. Można przystąpić do egzaminu ISTQB bez szkolenia. Po prostu sami musimy zdobyć całą potrzebną wiedzę. Do egzaminów ISTQB wyższych stopni, można podchodzić dopiero po pozytywnym zaliczeniu wcześniejszych etapów. Certyfikacja ISTQB znana jest na całym Świecie i jest potwierdzeniem wiedzy testerskiej. Sam certyfikat nie pomoże w zdobyciu pracy jako tester oprogramowania, ale z pewnością będzie na rozmowie kwalifikacyjnej odbierany pozytywnie. Warto więc zainwestować w swój rozwój i odbyć omawiane szkolenie, które zakończone będzie egzaminem, a w konsekwencji otrzymaniem certyfikatu ISTQB, który będzie potwierdzeniem zdobytej przez nas wiedzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *